Путин и Лукашенко играа за ист хокејски тим и заедно дадоа 9 гола

Претседателите на Русија и Белорусија, Владимир Путин, односно Александар Лукашенко беа соиграчи во хокејски тим на еден ревијален натпревар во Санкт Петербург. Нивната екипа победи со 18-7. Путин даде 7, а Лукашенко два гола.

На мечот играа и легендите Фетисов, Федоров, Ковалчук, Каменски…

- Оглас -

Најнови вести