Рангник израмни рекорд на Манчестер јунајтед стар од Крушевската република (ФОТО)

Манчестер јунајтед има фантастичен старт под водство на Ралф Рангник.

„Црвените ѓаволи“ играат одлично под водство на германскиот стратег а со победата над Норвич од 1:0, израмнија рекорд стар 118 години.

Од 1903 година, односно кога кај нас беше создадена Крушевската република со цел ослободување од Османлиско ропство, Манчестер не примил гол на првите две средби во Премиер лигата.

Тогаш, тренер на овој тим бил Ернест Мангал кој седнал на клупата во септември таа година, а се задржал до истиот месец но 1912 година.

- Оглас -

Најнови вести