Ракометарите го одбележаа Бадник, паричката се падна кај … (Фото)

Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија, го обележа големиот христијански празник Бадник со кршење на леб со паричка.

Паричката падна кај играчот на Алкалоид, Мартин Серафимов. Од РФМ на Мартин му посакаа среќна и бериќетна година.

- Оглас -

Најнови вести