Реакцијата на славниот Зидан на победничкиот гол на Реал е хит на социјалните мрежи (Видео)

Еден од специјалните гости на реванш-дуелот од полуфиналето помеѓу Реал Мадрид и Баерн Минхен беше легендарниот Французин Зинедин Зидан. Тој од свечената ложа го следеше дуелот на неговата поранешна екипа, а неговата реакција на победничкиот гол на Хоселу стана хит на социјалните мрежи.

И самиот Зидан не можеше да поверува што направи Хоселу, кој со два гола само за три минути, во 88-мата и во 91-вата, направи комплетен пресврт и го одведе Реал Мадрид во финалето против Борусија Дортмунд на „Вембли“ во Лондон на први јуни.

- Оглас -

Најнови вести