Реал и Алаба продолжија да си ја „мачкаат“ Барселона (Видео)

Реал Мадрид својата победничка серија против лутиот ривал Барселона ја зголеми на четири меча по ред, откако попладнево на „Камп Ноу“ славеше со 2-1. Првиот гол го даде Давид Алаба кој во кариерата има четири меча против Барса, и четири победи. Лукас Васкес во финишот ги реши сите дилеми, а длабоко во судиското продолжение Серхио Агуеро ги израдува сите кои ја типувале ГГ и 3+.

Барселона три години не знае за победа над Реал, а на трибините имаше 86.000 гледачи, што е најслаба посета на „Ел Класико“ од 1993 година наваму.

https://www.youtube.com/watch?v=O-IHrVX7o6A

- Оглас -

Најнови вести