Сабота ќе биде ден за фудбалска историја во Англија

За првпат ќе суди странец, а честа ќе му припадне на Австралиецот Џаред Жиле, кој досега беше судија задолжен за ВАР во Премиер лигата.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *