Салах заборавил да шутира пенали, имаше огромна утка од белата точка (Видео)

Ливерпул дури денеска го изведе својот прв пенал сезонава во Премиер лигата, а според огромната непрецизност на Мохамед Салах на ударот од белата точка, може да се заклучи дека тој излегол од пенаџиски ритам.

Салах погоди 15 од првите 16 пенали кои ги шутна во Премиер лигата, а сега има две утки од последните пет.

Погледнете како Салах не реализираше пенал против Борнмут:

- Оглас -

Најнови вести