Само една сезона домашна лига со 12 клубови – Кај кошаркарите ќе испаѓаат 4 екипи

Кошаркарската федерација на Македонија донесе одлука во идната сезона што ќе се игра со 12 клубови да испаѓаат четири екипи за да се врати стариот формат со 10 тима во Првата лига.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *