Сари: Азар може да постигне 40 гола

Оваа сезона може да биде на Еден Азар. Белгиецот ја пренесе одличната форма од Мундијалот и на стартот од Премиер лигата, по пет меча брои пет погодоци и три асистенции, и покрај тоа што во првите два натпревари влегуваше од клупата. Неговиот менаџер, Маурисио Сари, вели дека тој има способност да постигне и 40 погодоци во една сезона, иако е рано, засега е на добар пат да стигне до двоцифрен број погодоци.

„Азар може да постигне 40 гола во една сезона, сигурен сум во неговите квалитети, неколку пати му го повторив истото. Тоа го покажа против Кардиф, сѐ друго му останува нему“, вели Сари.

Челзи по првите пет натпревари, е на чело на табелата во Премиер лигата со 15 бода, исто колку и Ливерпул, но со подобра гол-разлика.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести