Се запеа македонска песна на протестот за Ѓоковиќ во Мелбурн (ВИДЕО)

Продолжуваат протестите на Балканците кои што живеат во Австралија, по повод недозволувањето на Новак Ѓоковиќ да игра на Отвореното првенство на Австралија.

Откако пред неколку дена беа забележани македонски знамиња, предмалку на социјалните мрежи се појави видео каде што се пее македонската народна песна „Се навали Шар Планина“, а неколку стотици луѓе ја пеат.

Одлуката за тоа дали Новак ќе игра на ОП на Австралија ќе биде донесена за околу два часа.

- Оглас -

Најнови вести