Сефте гол за Аријан Адеми во новата сезона (Видео)

Аријан Адеми го постигна првиот гол сезонава за Динамо Загреб, трет по ред во победата од 4:1 против Истра во Пула.

Нашиот репрезентативец одлично реагираше по долгата акција на гостите и со глава ја затресе домашната мрежа.

Адеми имаше проблеми со повреди, но се врати и во составот со национално обележја на Македонија, а игра стандардно и за Динамо, екипа која е лидер во ХНЛ и прв фаворит за титулата.

https://www.youtube.com/watch?v=IHsZanMvxBc

- Оглас -

Најнови вести