Секоја чест: Драмата во Копенхаген донесе радост за два мајсторски тикети во Охрид (Видео)

Копенхаген со 4:3 го победи Манчестер јунајтед во меч кој е еден од највозбудливите во последните неколку години одигран во Лигата на шампионите. Данскиот првак губеше со 0:2, потоа и со 2:3 и на крајот сепак победи со 4:3.

Овој пресврт на Копенхаген донесе радост и два добитни тикети во Охрид. Еден обложувач во Sport Life уплатил два интересни тикети, и тоа дека на полувреме ќе биде нерешено, а дека Копенхаген на крајот ќе победи.

Манчестер јунајтед водеше со 2:0 до 44-тата минута од првиот дел, а Копенханен со два погодоци стигна до 2:2 на полувреме. Во вториот дел, Манчестер јунајтед повторно прв даде гол за водство од 3:2, но во финишот Копенхаген со два погодока направи целосен пресврт и победи со 4:3.

Арсенал со 2:0 ја победи Севиља и на двата тикети погодени се истите комбинации од 1&0-2 гола. Одлично е погоден и „иксот“ на дуелот во Италија меѓу Наполи и Унион Берлин.

Двата тикета се уплатени со симблични суми, но во тоа е и убавината на обложувањето, да се погоди тоа што ретко кој го очекува. Секоја чест за овој мајстор од Охрид.

- Оглас -

Најнови вести