Селекторот на Казахстан: Македонија одигра одличен меч и нема од што да се плаши на ЕП

Талгат Бајсуфинов ја спореди играта на Украина и Македонија, откако Казахстанците ремизираа со нашиот втор ривал на ЕП, а од нас загубија вечерва со 4:0

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *