Семејна драма на одмор во Грција: Фоден си доби лекција од девојка му (видео)

Фил Фоден, ѕвездата на Манчестер сити, беше снимен како се расправа со девојка му Ребека Кук, додека се на одмор во Грција.

Како што известуваат странските медиуми, причина за расправијата била што Ребека пронашла невкусни пораки од други девојки во телефонот на Фоден, па настанала драма на плажата.

Откако расправијата го наруши мирот на плажата, обезбедувањето морало да интервенира и да ги отстрани Фоден и девојка му, заедно со нивните две деца.

Според изјавите на неколку присутни на плажата, Ребека го проверувала телфонот на англискиот фудбалер додека тој се капел во морето.

- Оглас -

Најнови вести