Сергеј и Имобиле верни на Лацио до 2023 година

Лацио ги обнови договорите со Чиро Имобиле и Сергеј Милинковиќ-Савиќ, и двајцата ставија потпис на договори кои ќе траат до 2023 година. Италијанскиот голгетер доби покачување на платата од 3,2 милиони евра по сезона, додека српскиот играч за врска ќе заработува три милиони евра годишно, плус бонуси, а во неговиот договор нема откупна клаузула.

Ова се одлични вести за Симоне Инзаги, ќе може да смета на двајцата клучни играчи уште долги години, особено што бројни медиуми најавуваа дека Милинковиќ-Савиќ во блиска иднина ќе заигра за друг клуб, односно за еден од европските гиганти, како Барселона, Реал Мадрид, Јувентус, ПСЖ и двата клубови од Манчестер.

- Оглас -

Најнови вести