Шампионат за деца во џудо се претвори во брутален бокс меч на родителите (Видео)

Во Дагестан, од каде што потекнува познатиот Ултимејт фајт борец Хабиб Нурмагомедов, се случи опасен инцидент и масовна тепачка на турнир во џудо.

Слични вести...