Шампионски крај на сезоната за Ф1 шампионот

Хамилтон на триумфален начин ја заокружи шестата титула.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *