Шемрок беше подобар од Шкупи, но покажа немоќ против Ференцварош

Шемрок роверс, кој го уништи сонот на Шкупи за пласман во финалниот плејоф за влез во Лигата на Европа и обезбедена европска есен, исто така нема да биде во групната фаза во второто по квалитет клупско натпреварување на Стариот Континент.

Ирскиот тим вечерва беше прегазен од Ференцварош со 0-4 и јасно е дека Унгарците ќе бидат дел од Лигата на Европа, додека Шемрок ќе игра во групите од Конференциската лига.

- Оглас -

Најнови вести