Шпанскиот голман изведе ватерполо мајсторија, му даде гол на колегата од другата страна (Видео)

Во текот на вчерашниот дел се чини дека падна најубавиот гол што ќе биде постигнат на Европското првенство во ватерполо кое се игра во Хрватска.

И тоа стрелец на голот не е играч, туку голман. Унаи Агире забележа дека црногорскиот голман Петар Тешановиќ е излезен далеку напред и со прецизен шут од гол на гол, успте да го совлада за 4-2 во тој момент.

https://twitter.com/i/status/1743679448904343703

- Оглас -

Најнови вести