Словаците се еден од најдисциплинираните тимови, Англија даваше голови пред 20-та минута (Фото)

Во Специјалниот сингл на Sport Life за средбата Англија – Словачка, може да се најдат голем број игри за сечиј вкус, дури и за оние љубители на фудбалот кои не е редовни обложувачи, но би си ја испробале среќата со уплатен тикет со игри поврзани за денешното осминафинале на ЕВРО 2024 од 18 часот.

Тие што имаат претчувство кој фудбалер ќе даде гол или дека во регуларните 90 минути ќе има црвен картон, пенал и слично, треба да ја искористат поволноста во Специјалниот сингл и да уплатат во Sport Life.

Има и такви кои се држат за статистиката. За нив поволни опции се да одиграат дека првиот гол ќе падне од 11-та до 20-та минута (квотата е дури 5.50), период во кој Англија ги даде своите два гола досега на ЕП, или на број на картони на Словачка.

Словаците се дисциплинирани, во трите меча на ЕП добија само два жолти картони, но денеска нема штедење и калкулирање, ќе мора да бидат поагресивни против фаворитот, а во теорија тоа може да значи и повеќе картони. Границата кај нив е поставена на жолти 2,5 картони.

Целосната понуда од Специјалниот сингл и Bet Builder може да ја најдете ТУКА.

- Оглас -

Најнови вести