Со играч помалку, Бриж приреди чудо, добитен тикет со четири пара изгледа лудо (Фото)

Серија одлични тикети со големи добивки и со релативно мали уплати имаше и викендов во Sport Life, а посебно добро изгледа комбинацијата од четири пара со игра полувреме-крај, која за влог од 20 денари на обложувачот му донесе 85 илјади денари во бруто-износ.

КОГА САКА, САКА – БРИЖ ПОБЕДИ СО ФУДБАЛЕР ПОМАЛКУ НА ТЕРЕН, ИЗРАДУВА ОБЛОЖУВАЧ СО ЌАР ОД 1.200 ЕВРА

Тикетот почна со подвигот на Бриж, екипа што губеше со 2:1 на гостувањето кај Генк и имаше и фудбалер помалку на теренот, но успеа да приреди чудо и со два гола во последните 15 минути да победи со 2:3.

Дербито во Белгија е одиграно со комбиниран знак 2-2&4+ и има квота 7, еднакво како и на мечот меѓу Наполи и Лацио, што заврши со резултат 4:0, а типувано е 1-1&4+.

Останатите два натпревари се со уште поголеми коефициенти, па победата на Копенхаген против Алборг на гости со 3:1 со тип 2-2&4+ e со квота 10.25, додека победата на Базел против Луцерн со истата комбинација 2-2&4+ е со квота 8.50 на добитниот тикет уплатен во Демир Хисар.

ВО МОДА Е ИГРАТА ПОЛУВРЕМЕ-КРАЈ, ВО ТАФТАЛИЏЕ ДОНЕСЕ ДОБИВКА ОД НАД 100 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ

Многу популарна во последно време е играта полувреме-крај, а Sport Life во широката лепеза нуди и комбинации со голови, па обложувачите честопати остваруваат големи добивки на игра со големи коефициенти.

Во Тафталиџе одличен играч во Sport Life одлучи да не ризикува комбинација полувреме-крај со голови, туку одигра чисто четири пара само со полувреме и крај и еден меч одигран 2+ на полувреме.

И комбинацијата излезе магична, па за уплата од 200 денари, донесе ќар од над 100 илјади денари.

 

 

Порто и Гимараиш одиграа ефикасно прво полувреме со по еден погодок во двете мрежи, таман за 2+ на полувреме, а фатени се уште четири пара.

Витезе и АЗ Алкмар одиграа без голови за Х-Х, Наполи го декласира Лацио и лесно излезе типот 1-1, а Марсеј и Реал Мадрид по нерешените резултати на полувремето, ги победија Троа, односно Севилја и донесоа многу радост во Тафталиџе.

Уште еден сличен тикет е со голема добивка од над 80 илјади денари за влог од 50 денари, а уплатен е во Скопје Север.

Ливерпул и Интер се добитни комбинации со полувреме-крај и голови, а уште три двојки во Шпанија и Германија донесоа голема радост и ќар на обложувачот што одигра мајсторска комбинација во Sport Life.

АНГЛИСКИ ГОСТИ МУ ДОНЕСОА ЧИСТИ 1.600 ЕВРА, ПОГОДЕНИ СЕ ШЕСТ ДВОЈКИ СО ГОЛОВИ

Во скопско Сопиште обложувач им верувал на гостинските екипи и шесте победи ги филувал и со голови, а добивката е извонредна и изнесува чисти 1.600 евра со уплата од само 20 денари.

И што е интересно сите шест погодени натпревари се од англиските лиги, кои се многу популарни кај обложувачите.

Највозбудливо беше на меч од популарниот „ФА Трофи“ меѓу Лемингтон и Алфретон, каде што се чекаше 2&3+, а по првото полувреме беше 0:0.

Гостите се разиграа во продолжението и со три гола од 62-рата до 82-рата минута го декласираа Лемингтон и ја потврдија топ-добивката на тикетот уплатен во објектот на Sport Life во Сопиште.

- Оглас -

Најнови вести