Сопни го соиграчот и добиј пенал (Видео)

На Азискиот куп беше досуден еден од најсмешните пенали. Сирија загуби со 2:3 на гости кај Австралија, а вториот погодок на Сиријците беше постигнат по една чудна одлука на судијата да досуди пенал. Во казнениот простор на Австралија се сопнаа двајца играчи на Сирија, а судијата покажа на белата точка.

- Оглас -

Најнови вести