Спектакл за паметење, најдоброто од ракометот во Македонија на едно место! (Фото)

Ракометниот спектакл што го организираше Федерацијата пред настапот на машката репрезентација на Светско првенство ги исполни очекувањата. Полни трибини, насмеани лица и еден куп легенди потсетија на некои од најубавите времиња на македонскиот репрезентативен ракомет.

Ветераните кои многу дадоа за македонскиот ракомет, како и актуелните репрезентативци од срце ја запеаја химната пред почетокот на мечот кој се игра двапати по 20 минути.

Мечот го води легендарниот судиски тандем Начевски, а тука беа и некогашните селектори Темелковски и Шундовски, кои исто така беа добитници на благодарници за нивниот придонес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести