Спектакуларен дочек за репрезентацијата на Грузија во Тбилиси (Видео)

Репрезентацијата на Грузија првпат во својата историја настапи на Европското првенство во Германија и на големо изненадување на сите, успеа да ја помине групата и да се пласира во осминафиналето.

Фудбалерите синоќа пристигнаа во својата татковина и сосема заслужено беа пречекани од илјадници навивачи на плоштадот во главниот град, Тбилиси.

- Оглас -

Најнови вести