Спектакуларен меч: Роналдо донесе водство за Манчестер, ама Арсенал преку Одегард веднаш израмни (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед и Арсенал играат право англиско дерби.

Домаќините во 52-рата минута поведоа преку Кристијано Роналдо, кој искористи еден добар центаршут по земја на Маркус Рашфорд и донесе голема радост на „Олд Трафорд“.

Но, само три минути подоцна, гостите повторно вратија на егал преку Мартин Одегард и со тоа најавија дека нема лесно да се предадат на овој меч, кој навистина е спектакуларен.

- Оглас -

Најнови вести