Специјал на Sport Life: Холандија е гаранција за голови, но Англија е фаворит за влез во финалето (Фото)

Репрезентациите на Холандија и Англија ќе го дадат вториот финалист на Европското првенство кој ќе се бори за трофејот против Шпанија. Холандија одигра ефикасно на првенството и е една од репрезентациите кои играа офанзивен и отворен фудбал.

Вечерва ќе имаат голем предизвик, првиот фаворит за трофејот според квотите од пред почетокот на првенството. Сепак, Англија воопшто не ја оправда фаворитската улога, но успеа да дојде помеѓу најдобрите четири на Европското првенство.

Избраниците на Герет Саутгејт се фаворити вечерва со квота од 2.70 за победа, додека квотата за победа на Холандија е малку повисока и изнесува 3.20. Сепак, во понудата на Sport Life има повеќе од 1.000 опции за второто полуфинале.

Може да си ја пробате среќата, но и знаењето и на стрелци, картони, корнери, фаули, офсајди, замени… и уште многу игри.

- Оглас -

Најнови вести