Специјал на Sport Life: Ќе ја имаме ли првата разврска на пенали, ако победат Белгијците на таков начин, квотата е одлична

Во Специјалниот сингл на Sport Life за натпреварот Франција – Белгија може да се најдат голем број игри за сечиј вкус. Ова е можеби најголемото „дерби“ од осминафиналната програма, па јасно е дека нѐ очекува тежок и неизвесен натпревар.

Можеби и нема победникот да биде одлучен во регуларниот тек, можеби ќе има продолженија, а можеби на крајот ќе решаваат и пеналите.

За тоа има посебен сегмент во Специјалот на Sport Life, дали можеби Франција и Белгија ќе победат по дополнителни 2 х 15 минути или пак можеби една од селекциите ќе слави и по ударите од белата точка.

На пример: Белгија победува по пенал-серија носи квота 15,00. Французите и на минатото Европско првенство беа елиминирани на пенали од селекцијата на Швајцарија.

Можете да се обложите и на многу други игри, стрелец на прв гол, резултат во интервал, време на прв гол, статистички показатели – корнери, офсајди, фаули, жолти картони…

 

- Оглас -

Најнови вести