Специјал на Sport Life: Романија 21 година нема победа над Украина, само еднаш не било „гол-гол“ (Фото)

Репрезентациите на Романија и на Украина денес го започнуваат својот настап на Европското првенство со дуел во 15 часот, во Минхен. Според квотите, Украина е фаворит за победата, а тоа го вели и традицијата во меѓусебните дуели. На петте натпревари билансот е израмнет, двете репрезентации имаат по две победи, а еден натпревар завршил нерешено, но ако се погледне формата, тогаш Романија ја нема победено Украина 21 година.

Романците на првенството допатуваа во лоша форма, откако на последните два натпревари одиграа без голови, 0-0, против Бугарија и Лихтенштајн. Сепак, освен стандардната понуда, во специјалот на Sport Life може да најдете уште стотици други игри за овој натпревар. Може да се обложите на стрелец, корнери, картони, офсајди, фаули, замени, пенали, автогол и уште многу други игри.

- Оглас -

Најнови вести