Специјал на Sport Life за Англија – Швајцарија: Кејн е фаворит за стрелец, „гордиот албион“ за пласман во полифинале (Фото)

Селекциите на Англија и Швајцарија вечерва ќе го дадат третиот полуфиналист на Европското првенство во Германија. Која репрезентација ќе им се придружи на Шпанија и Франција? Може да се обложите во Sport Life, каде ќе најдете преку 1.000 опции за овој натпревар.

„Гордиот албион“ е во предност според квотите, но Швајцарија со елиминацијата на бранителот на трофејот, Италија, покажа дека воопшто не е аутсајдер. Во богатата понуда на Sport Life може да најдете игри и за стрелец, корнери, картони, фаули, офсајди, замени, но може и да комбинирате победник и стрелец.

Најголем фаворит за прв стрелец, но и стрелец воопшто на натпреварот сосема очекувано е Хари Кејн, но одлична квота има и за комбинација за победа на Англија во регуларните 90 минути и Кејн да постигне погодок.

- Оглас -

Најнови вести