Специјален сингл: Емболо е главен адут во нападот на Швајцарците, Камерунците се крстат во Шупо-Мотинг

И денеска ќе се играат четири натпревари на Светското првенство во Катар, првиот е закажан за 11 часот, во кој ќе се сретнат Швајцарија и Камерун, а Специјалниот сингл на Sport Life нуди многу можности за типување и потенцијално одлични добивки ако се покажете како добар прогнозер.

Швајцарија ја има фаворитската улога, но не смее да се потцени селекцијата на Камерун и квотата дека тие нема да загубат исто така е одлична.
Во понудата на Специјалниот сингл за прв стрелец на натпреварот или во текот на мечот, според квотите, се очекува Швајцарците да тргнат офанзивно. Според квотите, Харис Сеферовиќ и Брел Емболо треба да го отворат резултатот, а коефициентот за тоа е 6.50.
На спротивната страна, голови се очекуваат од Абубакс и Шупо-Мотинг.
Исто така може да се игра и на победа на една од репрезентациите во комбинација со стрелец и тука квотите ги фаворизираат Швајцарците.


Најмала квота од 3.50 за оваа игра има за Сеферовиќ да даде гол и Швајцарија да победи, додека квотата за триумф на Камерун и Абубакар да се запише во листата на стрелци изнесува 9.50.
Исто така со Специјалниот сингл може да се одигра и во кој период од натпревар ќе биде постигнат првиот гол, каков ќе биде резултатот во 15-тата, 30-тата или 60-тата минута.

Примамливи се квотите и да одиграте која репрезнетација ќе има почетен удар, која прва ќе изведе аут или корнер, прв картон, прва измена, дали ќе има црвен картон.

Исто така може да погодувате колку удари на гол ќе имаат репрезентациите, колку корнери ќе изведат, колку офсајди, жолти картони ќе има како и начинот на постигнување на првиот гол.

- Оглас -

Најнови вести