Специјалниот сингл на Sport Life за посебниот меч на Халанд, ќе даде ли Ерлинг гол во Дортмунд?

Ерлинг Халанд е главен фаворит за прв стрелец на натпреварот Борусија Дортмунд – Манчестер сити, дуел кој на норвешкиот голгетер ќе му предизвика емоции бидејќи за првпат ќе гостува на стадионот на кој до неодамна беше домашен играч.

Има некои шпекулации дека Халанд можеби ќе добие одмор и нема да игра вечерва или дека нема да биде стартер, но ако Гвардиола му даде шанса да се исправи против „жолтиот ѕид“, кој до летоска му даваше голема поддршка, Халанд е прв пик за прв стрелец.

Освен Халанд, летово од Борусија во Сити премина и Мануел Аканџи, а гостувањето во Дортмунд е спефицично и за Илкај Гундоган, кој од 2012 до 2016 година играше на над 100 меча за Борусија.

Специјалниот сингл на Sport Life за овој меч, нуди многу игри. Квотата дека Халанд ќе даде гол е 1.65, а дека тој ќе биде прв стрелец на средбата, коефициентот е 3.50.

Квота од 2.20 има за комбинацијата победа на Сити и гол на Халанд. Такво сценарио имаше на првиот меѓусебен меч во Манчестер, кога Халанд даде гол за победа од 2-1.

Доколку сакате да избегнете типови во кои е вклучен Халанд, имате многу можности во богатата лепеза од игри во специјалниот сингл.

Може да типувате кој тим ќе го има почетниот удар, кој прв ќе изведе корнер, прв аут, прва измена, кој прв ќе добие картон, дали ќе има пенал и за кого, во кој период од мечот ќе падне првиот гол, каков ќе биде начинот на постигнување на првиот гол, број на картони, на офсајди, удари кон голот, итн.

 

- Оглас -

Најнови вести