Спласнува отокот на ногата, растат шансите Елмас да игра против Австрија

Нашиот најталентиран репрезентативец доби удар на дуелот против Полска и имаше голем оток на глуждот, но сега ситуацијата е подобра, како и шансите тој да игра вечер од 20.45 часот.

Слични вести...