Според квотите, Леклер, а не Ферстапен е фаворит за пол-позицијата за трката на ГН на Мексико

Вечерва 22 часот ќе започнат квалификациите за пол-позицијата во Формула 1 што ќе се возат за Големата награда на Мексико на патека Херманос Родригез во Мексико сити.

Возачот на Ферари, Шарл Леклер е прв фаворит за пол-позицијата а квотата во Sport Life за да има најбрзо време во третиот квалификациски сектор е 2.00. Втор фаворит според квотите е возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен кој веќе ја одбрани титулата.

Квотата дека Холанѓанецот ќе биде најдобар во квалификациите изнесува 2.35, додека трет фаворит е Карлос Саинс јуниор од Ферари. Домашниот пилот, Серхио Перез кој вози за Ред Бул е четврти фаворит и квотата за него изнесува 11.5, додека седумкратниот шампион Луис Хамилтон е петти фаворит со квота од 20.0.

Во Sport Life може да бирате да се обложите на кој било возач дека ќе заврши на едно од првите места во квалификациите. И тука најмала е квотата за Леклер и изнесува 1.12, за Ферстапен е 1.15, додека за Саинс е 1.65. Најмали шанси да се најде на една од првите три позиции има Естебан Окон и квотата за такво изненадување изнесува 40.0.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести