Стакло на сите страни: Демолирана соблекувалната на судиите

Никако да стивнат реакциите по дербито меѓу Партизан и Црвена ѕвезда. Мечот се играше на стадионот на Партизан, домаќините имаа водство, а Ѕвезда израмни по еден сомнителен погодок. По ударот на Боаче со глава, голманот на Партизан, Владимир Стојковиќ, ја одбрани топката, но по сигнализација на помошникот арбитер, беше досудено дека топката ја поминала гол-линијата и тоа беше знак за 1-1.

По мечот, голманот на Партизан најави дека утре ќе се откаже од српскиот пасош и дека никогаш не му се случило вакво нешто. Малку подоцна се случи и инцидент кај соблекувалната на судиите, кои беа предводени од главниот арбитер Данило Грујиќ. Биле искршени сите стакла, а веднаш морало да реагира и полицијата.

- Оглас -

Најнови вести