Стравувањата се остварија: Крвава ноќ на улиците во Марсеј (ВИДЕО)

Натпреварот меѓу Олимпик Марсеј и Ајнтрахт Франкфурт е означен како меч од највисок ризик од УЕФА и француската полиција.

Стравувањата за коишто вчера пишувавме се остварија и на улиците во Марсеј имаше големи нереди.

Според информациите, има неколку повредени навивачи од тепачката, а над осум илјади навивачи на Ајнтрахт се во Франција, каде што само три илјади имаат влезници за на „Велодром“.

Средбата се игра вечерва од 21 часот.

- Оглас -

Најнови вести