Струга израмни, ќе се играат продолженија на ФФМ (Фото)

Екипата на Струга Трим Љум успеа да го израмни резултатот на 1-1 против Македонија ЃП и да се избори за продолженија на 30-тото финале од Купот на Македонија.

Голот за стружани беше постигнат во 78-мата минута, кога Јусуфи со помош на Стоилов го пронајде патот до мрежата на Стевковски.

Претходно, Македонија ЃП водеше со 1-0 после првиот дел.

Ова е четврто финале по ред кое завршува нерешено во регуларните 90 минути. Претходните три завршија нерешено и после продолженијата, а победникот беше одлучуван после изведувањето на пеналите.

- Оглас -

Најнови вести