Судиите признаа ептен чуден гол на младинското СП во хокеј (Видео)

На натпреварот од Светското првенство за хокеари до 20 години помеѓу Русија и Шведска падна еден од најчудните голови во историјата на овој спорт.

Голот беше изместен од своето лежиште, а истовремено пакот ја мина гол-линијата, па судиите го признаа овој погодок за Русија. Инаку, Русите загубија со 3-6, шанса за поправен имаат вечерва против Швајцарија. На дуелите од младинското СП во хокеј на мраз може да се обложите во Sport Life.

Погледнете го чудниот гол кој го постигнаа младите Руси:

- Оглас -

Најнови вести