Супер серија на Пролет – Победа против Охрид за шест по ред

Пролет е хит во македонската ракометна Суперлига и ја забележа шестата победа по ред, вечерва со триумф од 25:23 против Охрид.

Скопјани беа помирни и концентрирани во финишот на мечот, направија серија од 3:0 во последните минути и од негатива од 22:23, стасаа до победа со два гола разлика.

Охрид се обиде да стаса до подвиг, но не успеа, а домаќините беа хендикепирани и играа без казнетите Димитриевски и Георгиевски, кои беа исклучени поради учество во тепачката на претходниот меч со Пелистер.

По 10 одиграни натпревари двете екипи се израмнети на третата позиција со по 21 бод, зад лидерот Еурофарм Работник со 27 бодови и Бутел со 24.

- Оглас -

Најнови вести