Сурово убиство во Кенија, жртва е кралицата на уличните трки на 10 илјади метри

За убиството на Кенијката Агнес Тироп, која има две бронзи од СП во атлетика и светски рекорд на улична трка, е осомничен нејзиниот сопруг.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *