Светска рекордерка во пливање, на стартот се појави во чизми, капут и шубара (Видео)

Руската пливачка Евгенија Чикунова, на еден пливачки натпревар во Санкт Петербург, се појави облечена во високи чизми, шубара на главата и крзнен капут.

Оваа 19-годишна пливачка изненади со стајлингот и стана хит, а инаку таа е светска рекордерка на 200 метри градно.

Како изгледаше Евгенија пред да влезе во базен, погледнете ТУКА.

- Оглас -

Најнови вести