Талески го напушти Рајна-Некар Левен, но остана во Бундеслигата

Македонскиот репрезентативец пред нов предизвик, на стартот од сезоната во ракометната Бундеслига ќе се соочи со колега од селекцијата на Македонија.

Слични вести...