Тенисот доминира, но се знае кој ќе биде најпопуларниот меч денеска во Супер типот

Денешниот Супер тип е со нови 16 натпревари кои имаат зголемени квоти, со цел поголема добивка на вашите тикети.

Иако тенисот доминира, јасно е дека најпопуларен меч денеска меѓу обложувачите ќе биде полуфиналето од Лигата на шампионите меѓу Вилјареал и Ливерпул.

Квотата за гостинска победа изнесува 1.90, додека тимот од „Енфилд“ за да постигне два погодоци, е со коефициент од 1.80.

Иста е квотата и за 3+, додека за ГГ&3+ изнесува 2.15.

Како што напоменавме, тенисот е доминантен, а првиот меч од понудата е точно напладне, каде што ќе се сретнат Макс Пурсел и Клемент Табур на Челинџ турнирот во Прага, а квотата за победа на „домаќинот“ изнесува 1.50.

Коефициентот за Новак Ѓоковиќ да го победи Гаел Монфилс на мастерс турнирот во Мадрид изнесува 1.37.

- Оглас -

Најнови вести