Типувајте индивидуален учинок во шестиот финален меч во НБА, можеби ќе биде последен во сезоната

Дуелот број 6 меѓу Бостон селтикс и Голден стејт вориорс може да биде и последен од оваа финална серија доколку Кари и дружината триумфираат на непријателско тло во „ТД Гарден“.

Ноќта меѓу четврток и петок (03 часот) се игра претпоследниот натпревар за шампионскиот прстен во НБА-лигата, за што Sport Life стандардно подготви специјална понуда за обложување.

Типување на индивидуален учинок во поени, скокови, асистенции, како и сите три сегменти во вкупен збир се само дел од игрите во најдобрата обложувлница во Македонија.

Стеф Кари минатиот пат шутираше 0/9 за три поени, па можеби ноќеска ќе ја намести раката и ќе погоди повеќе од четири тројки за 1.87 квота, колку што е понудената граница.

Можете да се обложувате и во украдени топки, во тој сегмент како подобри делуваат кошаркарите на Бостон како една од главните карактеристики во цврстата одбрана.

Изборот е голем, потребно е само да се погоди добитната комбинација.

- Оглас -

Најнови вести