Трагедија – Во сообраќајка загина поранешниот шпански репрезентативец Хозе Антонио Рејес

Во сообраќајка во Шпанија животот го загуби 35-годишниот поранешен играч на Севилја и Арсенал и шпански репрезентативец

Слични вести...

3 Одговори

  1. 01.06.2019

    […] […]

  2. 02.06.2019

    […] Рејес вчера на 35 години трагично го загуби животот во с… Тој и Морено во минатото заедно ги бране боите на Севилја, локалните момци од Севилја долго време беа и блиски пријатели, па токму затоа фудбалерот на Ливерпул реши да му ја посвети освоената титула. […]

  3. 10.06.2019

    […] Поминаа речиси 10 дена од смртта на некогашниот шпански репрезентативец, Антонио Рејес, а реакциите не стивнуваат. Во автомобилот со Рејес, бил и неговиот роднина Џонатан Рејес, како и внукот Хуан Мануел Калдерон. Токму Калдерон имаше среќа да ја преживее страшната не… […]