Трајковски и Несторовски добија нов тренер

Роберто Стелоне е нов тренер на Палермо, италијанскиот фудбалски второлигаш чиј дрес го носат македонските интернационалци Александар Трајковски и Илија Несторовски. Стелоне, кој има 41 година, на функцијата доаѓа на местото на Бруно Тедино, кој попладнево доби отказ.

Палермо синоќа загуби од прилично слабата Бреша, и тој прв пораз сезонава во Серија Б беше кобен за стратегот Тедино.

Новиот стратег Стелоне бил тренер на Фрозинине и Бари, а се враќа во Палермо откако го водеше и пролетоска и ова му е втора шанса во третиот клуб во тренерската кариера. Стелоне првиот тренинг со Сицилијанците ќе го има во петок.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести