Требаше да биде Ибрахимовиќ, но вечерва Јазичи го здрма „Сан Сиро“ (Видео)

Јусуф Јазичи е енигма за одбраната на Милан, вечерва на „Сан Сиро“ и турскиот репрезентативец од Лил игра симултанка против Росонерите.

Постигна хет-трик за неполн час игра и најави дека ќе ја прекине неверојатната серија од 28 меча без пораз на Милан.

Лил води со 3:0 со головите на турскиот репрезентативец, кој ја почна голеадата во 22-рата минута.

Продолжи со втор гол во 55-тата минута, со голема помош на Донарума, а потоа погоди за хет-трик и 180 секунди подоцна.

 

 

- Оглас -

Најнови вести