Три полноќни сигурици носат квота ОСУМ: Одиграјте на Аргентина, Бразил и Чиле

Најтрофејните јужноамерикански репрезентации Бразил и Аргентина играат сигурно во квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар. Бразил е лидер со девет победи, едно реми и без пораз, а Гаучосите, кои исто така немаат пораз, се на втората позиција со шест победи и четири нерешено.

За сите оние обложувачи кои сакаат полноќни возбудувања, сега е одлична можност да се одигра на Бразил и Аргентина. Кариоките на свој терен играат против Уругвај, кој само пред три дена убедливо со 3:0 загуби од Аргентина. Бразил победил на шест од последните седум меча со овој ривал и вкупно постигнал 17 голови (во просек речиси по 2,5 гола на натпревар).

Аргентина треба да има уште полесна задача од Бразил. Гаучосите кои се во одлична форма и 24 меча не знаат за пораз (15 победи и девет нерешени), играат против Перу и Лионел Меси и другарите не би требало да имаат многу проблеми за освојување на трите бода.

Во полноќен термин е и дуелот Чиле против Венецуела. Домаќините се обидуваат да го фатат „последниот воз“ за места кои водат на Мундијалот, додека Венецуела е на последното место во групата и нема никакви шанси за пласман во Катар. Чиле има пет победи во последните шест меча против Венецуела, па и сега во Сантијаго де Чиле се очекува лесна победа на домаќините.

Во Sport Life има интересни коефициенти за сите овие три меча со кои се комплетираат октомвриските јужноамерикански квалификации, а нашиот предлог е да играте на лесни победи на фаворитите, односно дека уште во првото полувреме предност ќе имаат Бразил, Аргентина и Чиле, кои на крајот и треба да победат.

6716 Аргентина – Перу          1-1     1.64

6717 Чиле – Венецуела          1-1     2.13

6718 Бразил – Уругвај             1-1     2.30

——————————————————————-

Вкупен коефициент                          8.03

 

- Оглас -

Најнови вести