Тричковски го менува Несторовски, Македонија сака да игра викторија на „Викторија“ против Гибралтар

Иван Тричковски ќе игра од почеток против Гибралтар, а Илија Несторовски не е во порвиот состав на Македонија во првиот меч во Лигата на Нации. Тоа е единствената значајна измена што ја направи селекторот Игор Ангеловски, во однос на стандардниот состав и на играчите кои ги има на располоагање.

Македонија ќе игра офанзивно, на победа против аутсајдерот, а според рејтингот и квалитетот би требало да ја играме популарната викторија на „Викторија“ стадионот, вечерва од 20, 45 часот.

Ова е прв меч за нас во новоформираната Лига на Нации, а целта е најпрво да се освои првото место во четвртата група, а потоа и целиот Д сегмент за да оствариме историски пласман на ЕП во 2020 година.

- Оглас -

Најнови вести