Целата фудбалска магија во едно видео (ВИДЕО)

Лео Меси и Роналдињо со својата фудбалска магија го освоија светот. Некогашните соиграчи на Барселона вечерва се сретнаа по долго време, но овојпат Роналдињо беше почесен гостин на ПСЖ, клуб во којшто блескаше пред околу 20 години.

Имаше и што да види, два погодоци на својот добар пријател, а пред почетокот успеа и да се поздрави.

Навистина одлично видео, во кое двајца фудбалски магионичари си даваат почит еден кон друг.

 

- Оглас -

Најнови вести