Цепелинот не е лажен: Кире и Манасков ги „излудеа“ Шпанците (видео)

Кире Лазаров и Дејан Манасков ја креираа најдобрата акција во досегашниот дел од средбата меѓу Македонија и Шпанија. Црвено-жолтите пред крајот на првиот дел му парираат на европскиот првак, откако во воведните минути имаа и предност од три гола.

Токму погодокот за 5-2 го постигна Манасков, а капитенот на македонската репрезентација му „сервираше“ цепелин за мерак.

- Оглас -

Најнови вести